Menu
StudentMag
Studentský život

Blatníky na horské kolo patří!

Řekněme si to jednou pro vždy. Horské kolo bez blatníků není úplné. Vždyť právě na horském kole jezdíte v terénu, častokrát i po dešti, když je bláto. Vracet se domů s hnědou čárou na zádech přitom vážně není žádné hrdinství.

V minulosti si majitelé horských kol blatníky nepořizovali z estetických i praktických důvodů. Blatníky, jež byly dostupné na trhu, na horských kolech prostě nevypadaly dobře. Častokrát na nich ani dobře neseděly, při skocích a jízdě v terénu drncaly a vydávaly různé zvuky. Není divu, že o ně bajkeři neměli zájem. Dnešní situace je však diametrálně odlišná. Blatníky na horské kolo jsou elegantní a pevně drží.

Blatníky Mudhugger od profesionálů

V současnosti jsou totiž na trhu k dostání přímo blatníky na horské kolo uzpůsobené jízdě v terénu. Malé a lehké, jak si horské kolo zaslouží. Stylové a cenově dostupné, jak si zaslouží každý bajker.

Právě takové blatníky vyrábí firma Mudhugger, profesionálové z Velké Británie, kteří jsou sami vášnivými bajkery. Kde jinde by měly vzniknout dobré blatníky než právě ve Velké Británii, kde je 11 zimních měsíců a bláto zde bajkeři zažívají na denním pořádku?

Malé a lehké blatníky Mudhugger

Blatníky na kolo značky Mudhugger jsou vyrobené z odolných plastů. Na první pohled se mohou zdát krátké a skutečně jsou kratší než konvenční blatníky, právě to je ale ideální – díky tomu jsou lehčí. Nemějte ale strach, svoji funkci plní dokonale, zůstanete díky nim zcela čistí.

Na přední kolo jsou k dostání dva typy blatníků – kratší verze pro kola 26 a 27,5 s názvem Shorty X. Varianta FRX je vhodná pro kola 27,5+ a 29.

Na zadní kolo se pak hodí varianta Large pro moderní 29 celoodpružená kola či Medium pro kola 29 hardtraily a 27,5 kola.

A kde blatníky Mudhugger pořídit? Nebojte, nemusíte si je objednávat až z Velké Británie. Ve své nabídce je má e-shop Singltrek, kde pořídíte i spoustu dalšího vybavení na vaše dobrodružné výpravy na kole.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blatníky na horské kolo patří!