Menu
StudentMag
Studentské finance

Berete si svou první půjčku? Využijte úvěrovou kalkulačku

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 11. 2019

Ocitli jste se v nepříjemné či nepředvídatelné finanční situaci? Ať už se stalo cokoli, tak věřte, že se dá nakoupit i bez peněz nebo získat potřebnou finanční hotovost. Na co si dát pozor při výběru své první půjčky?

Půjčka – řešení finančního problému

Tak jako se snadno můžete ocitnout ve svízelné finanční situaci, je možné v dnešní době poměrně lehce získat peníze prostřednictvím půjčky. Není třeba se stydět a půjčit si. Je však zásadní vědět, co dělat a nač si dát bedlivý pozor při výběru své první půjčky. Jak známo, při špatné volbě se půjčka stává dobrým sluhou, ale zlým pánem. Naopak při náležitém a správném výběru půjčka pomůže a vyřeší vaši finanční situaci.

Půjčku si berte vždy po zralé úvaze. Nikdy se nepouštějte do větší půjčky, než skutečně potřebujete. Ono je lákavé získat snadno peníze, ale myslete na to, že tím dochází k větší finanční zátěži a době splácení. Půjčka není vhodnou variantou pro zvýšení životní úrovně.

Co udělat, pokud si berete svou první půjčku?

Jak si půjčit bezpečně a výhodně? Jak si vybrat půjčku, která vyřeší vaši konkrétní finanční situaci a zároveň bude přínosnou pomocí, nikoli zátěží? Půjčka je efektivní řešení a adekvátní pomoc, ale je třeba myslet na jisté zásady. Jaké to jsou?

  1. Obezřetnost – prověřovat a slepě nedůvěřovat je jedním ze zásadních parametrů při výběru. Je třeba vědět, že na trhu je řada finančních společností nabízejících půjčky, ne všechny se chovají seriózně. Zjistěte si vše o dané instituci, projděte si webové stránky dané společnosti, recenze, veškeré dostupné informace a dokumenty uveřejněné na stránkách. Ptejte se, neměl by být problém v rámci zodpovězení dotazů po e-mailu, můžete si sjednat i v případě potřeby osobní schůzku.
  2. Rozum a uvážlivost – berte si finance jen na danou konkrétní věc či vyřešení problému, ať už jde o uhrazení dluhu, zaplacení pohledávky, faktury, nedoplatku, či koupě nutné věci, jako je pračka, lednička apod. Je velmi lákavé a snadné si půjčit peníze, ale horší je to pak se samotným včasným splácením, kdy to spíše nese nelibé následky v rámci zásahu do rodinného rozpočtu. Pozor na situace, do které je tak snadné se dostat, kdy jednu půjčku může následovat další.
  3. Typ půjčky – důležitá je i správná volba finančního produktu, tj. dané půjčky, zda chcete účelovou, kdy je možné peníze použít jen na určenou věc/záležitost a je nutné jednak uvést důvod půjčky a rovněž vše je nezbytné doložit doklady o čerpání získaných finančních prostředků. Oproti tomu neúčelová půjčka nabízí použití finančních prostředků na cokoli, aniž byste museli uvádět důvod.
  4. Výše půjčky a doba splácení – při výběru půjčky cenu neovlivňuje jen výše úroku, ale především hodnota RPSN (roční procentní sazba nákladů), která zahrnuje konečnou sumu se všemi náklady souvisejícími s půjčkou, jako jsou například různé poplatky za vedení účtu, eventuální pojištění schopnosti splácet atd. Hlavně je třeba znát právě výši RPSN. Než si vezmete půjčku a podepíšete smlouvu, tak si rozmyslete i celkovou dobu splácení. Delší doba znamená sice nižší splátky, ale také vyšší celkový přeplatek.
  5. Číst a ptát se – než podepíšete smlouvu, je třeba si ji řádně přečíst, nevynechat ani nejmenší vsuvky a různé dodatky. Pokud vám nebude jasné byť jediné slovo či význam, ptejte se.

Srovnávat, porovnávat aneb Cesta ke vhodné půjčce

Prioritou je získání nejvýhodnější půjčky. K tomuto účelu slouží efektivní, praktický a funkční on-line nástroj, tzv. úvěrová kalkulačka. Prostřednictvím tohoto nástroje, který je zdarma, je možné vybírat, porovnávat a srovnávat. Předností je, že vše je záležitostí chvíle, kdy zadáte potřebnou finanční částku, kterou si chcete půjčit, a dobu splácení.

Díky úvěrové kalkulačce tak získáte odpověď obratem. Jedná se o rychlý, snadný on-line nástroj, který je nejjednodušší cestou k využití této bezplatné služby na internetu. Díky tomu tak můžete zjistit, která půjčka je pro vás nejlepší, dle vaší konkrétní situace a též finančních možností.

Výhodná půjčka je transparentní

Půjčka vhodná pro všechny, která nic neskrývá, a předem víte, kolik zaplatíte, jak dlouho budete splácet, a vyniká nulovými poplatky. Flexibilní půjčka v částce, ale také co se týče doby splatnosti, již je možné změnit, včetně data splátky. Výhodou je, že je možné půjčku použít na cokoli, aniž byste uváděli důvod. Jedná se o bezúčelový typ půjčky, kdy není potřeba mít ručitele, zajištění nemovitostí či jinou zástavou.

Pro získání půjčky v ČR je třeba být fyzickou osobou starší 18 let způsobilou k právním úkonům, mít bydliště – trvalé či přechodné na území ČR, případně povolení k pobytu v ČR. Půjčku je dnes zcela možné sjednat on-line z pohodlí domova, prostřednictvím telefonního operátora, či stále je možné osobní vyřízení na pobočce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Berete si svou první půjčku? Využijte úvěrovou kalkulačku