Menu
StudentMag
Studentský život

Barové vybavení, Barmanské potřeby

Nejdříve se zrodí nápad. Tento nápad dostane svůj název. Tento název určuje výběr místa. Výběr místa následně určuje vybavení. Tak vznikne bar. Funkčně zařízený prostor zaručuje rychlou a efektivní obsluhu a spokojení zákazníci se rádi vracejí. Jaké barmanské vybavení by mělo být ve vašem baru? Podívejte se na naše návrhy.

Vybavení baru – klíč k úspěchu

Mínění o barech má mnoho faktorů. Pokud jde o ty, které můžeme ovlivnit, tak je to zcela jistě úroveň služeb. Zkušení barmani, kteří jsou schopni obsloužit najednou větší počet zákazníků, to je polovina úspěchu. Abychom jim toto usnadnili, je nutné vybavit bar nejnutnějším barmanským vybavením.

Nejdůležitější ze všeho by mělo být vybavení vybráno s ohledem na možnosti daného prostoru. Měl by obsahovat místo pro zákazníky i obsluhu baru. Zákazníci baru mají mít prostor na popíjení drinků a barmani by měli mít prostor pro realizaci jejich objednávek. K vybavení baru patří barové stoličky v odpovídající výšce. Pro zlepšení informací a zajištění plynulé přípravy objednávek je vhodné zvážit instalaci lišt na bony, která slouží k připínání objednávek zákazníků. Díky nim si můžete být jisti, že na žádnou objednávku nezapomenete.

Nezbytné barmanské příslušenství

Snažíme se práci barmanů posunovat na stále vyšší úroveň. Na každém barmanském pultu by neměl chybět barový zásobník k uspořádání ubrousků, míchátek a brček, který budou mít zákazníci stále po ruce a barmani se tak mohou více soustředit na přání a objednávky zákazníků.

Velkým pomocníkem při přípravě drinků a koktejlů jsou barmanské zásobníky, které zajistí estetické a praktické uchování ovoce a jiné barové dekorace k přípravě různých nápojů a barman může připravovat i ty nejsložitější nápoje ještě rychleji.

V profesi barmana je důležitá zručnost a preciznost. Zvuk tříštícího se skla a jeho střepy na barmanském pultě, kde sedí klienti, to není zrovna dobrá vizitka baru. Pokud tomu chceme předejít, je vhodné si pořídit vybavení, jako jsou stojany na skleničky, regály na pivní sklenice, barové hrníčky a další barmanské potřeby. K uspořádání baru jednoznačně patří vodící lišty na skleničky, nejen že dobře vypadají, ale jsou i velmi praktické. Pokud je bar vybaven i dřevěnými regály na víno, vytvoříme tím zcela určitě velmi příjemné prostředí k posezení.

Je také nezbytné mít připravené místo pro příslušenství baru, jako je stojan na nalévátka připevněný k polici nebo na stěnu, nebo schody na láhve s LED osvětlením. Veškeré láhve budou jasně viditelné nejen pro barmany, ale hlavně i pro zákazníky. Dálkové ovládání k těmto schodům umožňuje zvolit barvu podsvícení podle Vašich představ.

Barové vybavení – sky is the limit

Barové blendery a mixéry mohou připravit zajímavé složení alkoholických, ale i nealkoholických nápojů. Mlýnek na led, shaker na koktejly a odšťavňovač ovoce – to je vybavení, bez kterého se neobejde žádný bar a je nezbytným pomocníkem barmana, který díky nim může vyrábět vlastní nápoje.

Každý bar si musí získat svoje renomé. Neexistuje jediný recept, který by zaručoval úspěch podniku, stejně tak neexistuje jediný recept na dobré drinky. V obchodě Gastromania.CZ najdete profesionální gastronomické vybavení a příslušenství k zařízení Vašeho baru. Díky nim můžete vytvořit místo podobné baru MacLarena – místa setkávání populárních herců seriálu „Jak jsem potkal vaši matku“, ve kterém se odehrává spousta zajímavých příběhů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Barové vybavení, Barmanské potřeby