Menu
StudentMag
Studentský život

9 potravinových kombinací, u nichž byste nevěřili, že chutnají dobře

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

30. 5. 2016

YOLO, takže proč trochu neexperimentovat. Alespoň v tom jídle. Nebojte se smíchat věci, které se obvykle nemíchají, vykročte z komfortní zóny a plácněte na tu topinku marmeládu. Třeba to nebude špatný.

1. Banán se slaninou

Banán na slano? Opravdu neobvyklá kombinace, která ne každému sedí. Připravuje se například smažený s vykřupanou slaninou nebo jako jednohubky s nivou.

2. Jahody s balzamikovým octem

Podávají se jako dezert, máčené v omáčce z balzamikového octa a cukru. Výborně vám po nich vytráví.

3. Bramboráky s povidly

Vůbec se to nezdá, ale česnek v bramborácích se s povidly skvěle doplňuje. Pokud máte odvahu, rozhodně to zkuste. Budete příjemně překvapeni.

28 keců, kterých mají vegani zuby plnější než sójových výhonků

4. Palačinky se slaninou a javorovým sirupem

Typická americká snídaně. Silné palačinky smažené na másle, naskládané na sebe, prolité javorovým sirupem a doplněné o plátky smažené slaniny. Po takové vydatné snídani si dejte k obědu radši už jen salát.

5. Slané arašídy s rozinkami

Výborné neobvyklé zobání k televizi nebo na party. Arašídy se skvěle hodí k sladkým rozinkám, které vyváží jejich slanost.

6. Vaječné topinky s marmeládou

Chléb obalený ve vajíčku většina strávníků posolí a polije kečupem, pokud chcete vyzkoušet něco nového, namažte na topinku oblíbenou marmeládu nebo ji posypte skořicovým cukrem.

5 receptů na letní syrové omáčky. Stačí rozmixovat a je hotovo

7. Sladké houbové chipsy

Na másle opražené tenké plátky hub, ještě za horka posypané moučkovým cukrem. Tahle kombinace je vhodná opravdu jen pro odvážné.

8. Maso s čokoládovou omáčkou

Poměrně osvědčená kombinace. K dostání bývá na různých kulinářských festivalech. Například tradiční recept na Chilli con carne se bez pár kostiček kvalitní hořké čokolády neobejde.

9. Tymiánová limonáda

Tymián je bylinka, kterou taktéž známe ve spojení spíše s masem. Jeho citrónová chuť se však výborně hodí i na sladkou přípravu. Domácí tymiánová limonáda je dokonalé letní osvěžení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 potravinových kombinací, u nichž byste nevěřili, že chutnají dobře