Menu
StudentMag
Studentský život

8 věcí, jimž jste se chtěli věnovat ve školním roce, ale nebyl na ně čas

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

4. 9. 2014

Školní rok, kdy je celým našim vesmírem škola, se pomalu blíží. V tomto čase přichází období, kdy máme spoustu úžasných plánů a nápadů, na které však kvůli škole prostě není čas. My jsme vybrali 8 z nich. Poznáváte se?

Než začneme se samotnými činnostmi, je důležité si je rozdělit na dvě skupiny. A to: ty, které chceme dělat (dobrovolně a bez násilí), ale nemáme na ně opravdu čas. A ty, které bychom měli dělat (tedy musíme), a právě z těchto důvodů na ně čas tak nějak nechceme mít.

Aktivity, které dělat chceme, ale nemůžeme:

Spát

Ano. Spánek. Nedostatkové zboží v životě každého vysokoškoláka. Příčiny toho nedostatku jsou dvojí: Nemáte čas, protože se musíte, ale opravdu musíte hrozně moc učit a hned brzo ráno jít na tu nepovinnou přednášku. Nebo. Nemáte čas, protože ta párty byla fakt moc skvělá. Vyberte si sami.

Číst

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, tak je tento problém neřešitelný. Času je opravdu málo a výborných knih spousta. Během školního roku se vyrojí skupina rekreačních čtenářů, kteří by si velice rádi něco přečetli, ale nemají na to čas.

Pracovat

Hned na začátku musíme vyjádřit obdiv a uznání těm, kteří zvládají školu a práci najednou. Ano, oni opravdu existují. Bohužel, ne všichni máme tyto superschopnosti.

PC hry

No tak dobře, na tohle se čas najde vždycky.

Aktivity, které dělat musíme, ale nestíháme (prostě není čas):

Chodit na přednášky

Pokud jste studentem, tak je škola jako vaše zaměstnání. Měli byste tedy dodržovat řád a svědomitě plnit všechny povinnosti se studiem spojené. Přednášky také. Ale no ták. Jsou nepovinné, tak proč si kazit den.

Učit se

„Do příštího semináře si připravte tohle a tamto. No, klidně byste si mohli projít ještě tohle a napsat pár stránek o tomhle. A nezapomeňte, příště se vás zeptám na předchozí látku.“ Jako byste je slyšeli? Haló. Den se nedá nafouknout.

Uklízet po sobě (někdy i ostatních)

To si máte opravdu ve všem tom zmatku ještě najít čas na uklízení? Srsly?

Číst

Teď nemáme na mysli výše zmíněnou četbu, ale tu povinnou. Jako vysokoškoláci jste odsouzeni ke čtení nečitelných věcí. Je celkem pochopitelné, že nemáte a nechcete mít čas na knížky, ve kterých rozumíte akorát spojkám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 věcí, jimž jste se chtěli věnovat ve školním roce, ale nebyl na ně čas