Menu
StudentMag
Studentský život

8 technických zázraků, o kterých se studentům před lety ani nezdálo

Redakce

Redakce

25. 2. 2015

Také jste se někdy zamysleli nad tím, jak náročné muselo být studium pro naše předchůdce, kteří si nemohli nic vygooglit, ani snadno okopírovat? Ale zvládli to a patří jim za to velký obdiv!

1. Kopírka

Když se nám zrovna nechce na přednášku, zajdeme další týden (na konci semestru, před zkouškou – každý si doplní podle vlastních zkušeností) do nejbližšího copycentra a je hotovo.

Předchozím generacím studentů většinou zbývalo jen psaní přes kopírák, kdy se čitelnost písma opovážlivě snižovala s množstvím propisovaných listů. Ale pozor, přednášky bývaly za socialismu povinné, takže kopírky možná ani tolik nechyběly.

2. Notebook

Jako pomocník pro studium nemá konkurenci. Zvlášť když nikdo není takový nelida, aby si elektronické zápisky z hodin nechával jen pro sebe.

3. Word

Při pohledu na kurzor, netrpělivě poblikávájící na prázdné stránce, ho sice občas proklínáme, jinak je ale k nezaplacení. Desítky stránek diplomky naťukané na stroji, prakticky bez možnosti opravy (když nepočítáme přepisování celé stránky při jakémkoli nedostatku), opravdu vzbuzují respekt.

4. Internet: vědění v jediném kliknutí

Získávání informací nikdy nebylo tak snadné jako dnes. O to více bychom ale měli zvažovat, jaké zdroje při psaní seminárek a dalších prací použijeme. Wikipedii učitelé moc v lásce nemají a častá kombinace kláves CTRL+C a CTRL+V se také nemusí vyplatit.

5. Facebook, Dropbox a jim podobné

Sdílet studijní materiály (a otázky z testů) můžeme na internetu všude možně. Že jsme na ranní výuku za celý semestr ani jednou nevstali, nebo jsme tou dobou právě přicházeli do práce? Žádný stres, ono se tam přece něco najde.

6. Digitální foťák

První pomoc pro každého, kdo si potřebuje v knížce okopčit pár kapitol, protože už na ni v knihovně čeká další zájemce.

7. E-mail

Je rychlý jako blesk, šetří peníze, lesy, naše kroky a má jen tu nevýhodu, že v univerzitní poště rád padá do koše (nebo jak si vysvětlit občasné marné čekání na odpověď).

8. Telefon do kapsy

Vyběhnout večer do mrazu a klepat se v telefonní budce, protože zrovna chceme něco zajímavého sdělit kamarádovi? Brrr, špatný vtip!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 technických zázraků, o kterých se studentům před lety ani nezdálo