Menu
StudentMag
Studentský život

7 věcí, které bychom se měli učit od psů, abychom žili lépe

Redakce

Redakce

14. 9. 2015

Pes, nejlepší přítel člověka, říká se. A z vlastní zkušenosti to mohu potvrdit. Jako majitelka rovnou tří těchto stvoření mohu s klidným svědomím říct, že pokud bychom od psů pár věcí odkoukali, hned by se nám na tom světě žilo lépe!

1. Věrnost

Že na světě není věrnějšího tvora než právě toho psího? Čistá pravda. Jakmile si jednou majitel vybere svého miláčka a on si na oplátku vybere jeho, je to vztah na celý život. Pevný a trvalý, ať se děje cokoliv. Kéž by tomu bylo tak i u lidí!

2. Nenáročnost

Dneska všichni potřebujeme i to, co nevíme, že existuje. Neustále si stěžujeme, že nemáme to a ono a ptáme se, jak bez toho máme, proboha, přežít. Ale náš čtyřnohý přítel? Vystačí si s místem k přespání, něčím k snědku a především s blízkostí svého majitele. A mnohdy je tak šťastnější než kdokoliv z nás.

3. Radovat se z maličkostí

V dnešní uspěchané době jsme všichni natolik zaměstnaní, že jsme úplně zapomněli radovat se z každodenních maličkostí. Našemu zvířecímu společníkovi stačí, abychom ho podrbali za ušima nebo ho rozmazlili jedním ze psích pamlsků, a hned je tím nejšťastnějším tvorem na světě!

17 chybových hlášek, které by vám generoval život, kdybyste byli roboti

Co si jednou místo neustálého spěchu připravit neobvyklou večeři a užít si ji společně se svými blízkými? I taková maličkost totiž může pozvednout další obyčejný den v něco výjimečného.

4. Schopnost odpouštět

Nastane první problém a vztah se rozpadá. Co se ale umět povznést nad křivdami, které nám byly způsobeny a raději dotyčnému odpustit a pohnout se dál?

Naši psí mazlíčci se už minutu po výprasku chovají jako by se nic nestalo. Někdy nás to neuvěřitelně štve, ale někdy bychom si z nich mohli vzít příklad a naučit se nedělat z komára velblouda. Bude nám vděčné jak naše okolí, tak náš pes.

5. Vděčnost

Bereme jako samozřejmost, že si každý den po ránu můžeme dopřát sklenku čisté vody, osprchovat se, koupit si čerstvou kávu téměř na každém rohu. Natolik jsme si na ten luxus zvykli, že už si ho vlastně ani nevážíme.
Zato téměř každý pes se s chutí pustí i do těch nejlevnějších granulí a je vděčný i za mísu dva dny staré vody. Vždyť už ve filozofii jsme se učili o propagátorech psího, absolutně skromného života. A že na tom asi něco bylo.

6. Ustlat si kdekoliv

Pod stolem, v autobuse nebo třeba na návštěvě. Všechna tahle místa dokáží psům posloužit jako provizorní lůžko. Nehodilo by se někdy i nám, lidem, umět se takhle přizpůsobit?

Stejně to nebude jako na obrázku. 18 důvodů, proč nevařit podle kuchařek

7. Být spontánní

Někdy se až moc zamýšlíme nad tím, co dělat, jak to udělat, případně jaké bude mít náš čin následky. Ale co si takhle jednou popustit uzdu a nechat se vést svou aktuální náladou?

Náš psí přítel bez váhání na jaře skočí do ledové vody, při radostném vítání nás povalí na zem a nebojí se nikomu dát najevo svou náklonnost. Nechme se jím alespoň pro jednou inspirovat!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 věcí, které bychom se měli učit od psů, abychom žili lépe