Menu
StudentMag
Studium

7 tipů na půlnoční překvapení pro středoškoláky

Redakce

Redakce

31. 1. 2018

Půlnoční je nedílnou a o nic méně důležitou součástí maturitního plesu. Dohodnout se na něm je ale stejně těžké, jako na barvě šerpy nebo moderátorovi. Pokud jste se na půlnočním překvapení stále nedohodli, možná to rozsekne našich 7 tipů na originální půlnoční.

1. Půlnoční ve stylu The Addams Family

Ta da da dam. Klap klap. Ta da da dam. Klap klap… Úvodní znělka nenechá v klidu nikoho, kdo tenhle film miloval. Podupáváte si nožkou, tleskáte nebo pobrukujete? Jak z téhle filmové klasiky udělat půlnoční? Co třeba vybrat oblíbené pasáže, které proložíte hudbou z filmu? Sehnat outfit nebude těžké: stačí černé oblečení, paruky a trocha make-upu. Výhodou je, že filmové hlášky se snadno pamatují a v jednotlivých scénkách se může vystřídat téměř celá třída. Tip na závěr: co zkusit zapojit do scének i profesory?

2. Pro klučičí třídu

Ukažte, že je s vámi sranda a nahoďte sukně. Muži parodující slavné ženské osobnosti jsou vždy sázkou na jistotu, která rozesměje celé publikum. Kdo bude Marylin a kdo Britney? Další oblíbenou klasikou je třeba Labutí jezero.

3. Zapojte publikum

Ať už jako oběť kouzelnické show nebo pomocníka zapojte nic netušícího rodiče či sourozence. Improvizace a nečekané reakce jsou kořením každé správné show – i té maturitní. Kromě kouzelnických čísel se nabízí také cirkusové představení, stand up comedy, sportovní zápolení (diváci jako živé překážky) apod.

4. Šmoulové

Vzpomínky na dětství, slavné písničky, které nikdy neomrzí a třída plná Šmoulů. Jestli byl doteď na tvářích rodiny poker face, tohle je zaručeně rozesměje. Stačí sestříhat desetiminutový remix největších šmoulích hitů a nacvičit jednoduchou choreografii. Pokud třídního učitele přemluvíte, aby byl váš Taťka Šmoula nebo třídní učitelku, aby byla Šmoulinkou, výsledek bude o tolik vtipnější.

5. Dražba

Po vzoru svateb a jiných velkých událostí může i vaše třída zorganizovat půlnoční dražbu. V průběhu večera vzbuzujte u publika zvědavost, aby vydrželo až do konce. Neprozrazujte detaily – pouze zavtipkujte, že se budou dražit opravdové poklady. O půlnoci spusťte dražbu s vyvolávací cenou třeba od 1 Kč. Zda bude předmětem dražby tanec se spolužačkou nebo upomínkové předměty, které vaše třída za ty 4 roky posbírala záleží už jen na vás.

6. Světelná show

Máte-li ve třídě pohybově nadané jedince, využijte je. Světelná show s baterkami, svítícími tyčemi nebo svítícími ponožkami se jen tak nevidí, o to méně se očekává na půlnoční. Choreografie nemusí být nijak složitá, stačí ji podpořit skvělou hudbou a výsledek bude perfektní.

7. Vzpomínková půlnoční

Pokud už nemáte na přípravu půlnoční moc času, netrapte se s nacvičováním choreografie a hledáním kostýmů. Půlnoční překvapení lze pojmout i klidně. Posbírejte od ostatních spolužáků fotky a videa, které za ty roky pořídili a udělejte z nich promítání doplněné hudbou. Jistě se hodně nasmějete, zavzpomínáte a velmi pěkně a důstojně se se svou třídou rozloučíte.

Jaké půlnoční překvapení rozhodně nedělat

Velmi populárním půlnočním překvapením se stal pánský striptýz a také tanec v zelených plavkách po vzoru Borata. I když se taková show může zdát sebevíc vtipná, je už hodně ohraná a můžete ji vidět na každém druhém maturitním videu na Youtube. Druhý důvod, proč se do toho nepouštět je fakt, že tím asi moc nepotěšíte své příbuzné a partnery, kteří se z toho budou ještě nějaký ten pátek vzpamatovávat.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

7 tipů na půlnoční překvapení pro středoškoláky