×
StudentMag

7 tipů, co dělat po maturitě, když už jsou kámoši ve škole, ale vy ne

FOTO: Přemýšlení
Co se takhle věnovat seberozvoji? Na to už čas nebude. Zdroj: Shutterstock.com

Maturitka se na poprvé nepodařila a tím pádem jste „zářili v září“? Kamarádi už jsou přijatí na vysokou a vy teď přemýšlíte, co dál. My pro vás máme 7 možností, které neberte moc vážně.

1. Au Pair

Další možnost. Chcete vycestovat a nemáte na to prachy? Nechte se v zahraničí zaměstnat. Přežijete ve zdraví v jedný místnosti s nějakým cizím harantem? Jestli je vaše odpověď ano, jděte do toho.

2. Pracák

Přihlásit na odpovídající pracovní úřad je také jedna z možností.

Čtěte také: 19 důvodů, proč jet radši do tropů sbírat banány

3. Rozvíjení osobnosti

Takovýto sebepoznání. Najít v sobě cestu, kterou se chcete v životě vydat. Kam budou směřovat vaše další kroky? Na tohle prostě potřebujete čas!

4. Pauza

Po těch letech ve škole si potřebujete trochu dáchnout, ne? Vždyť na tom není nic špatnýho. Třeba se potom do tý školy ještě vrátíte, jednou…

5. Vzpomínat

To, že se vaši spolužáci vydali jinou cestou nebo že vás na cestě něco zdrželo neznamená, že s nimi musíte ukončit veškerý kontakt. Udělejte si na sebe čas a zavzpomínejte na to, jak to bylo na střední nakonec super!

Čtěte také: 16 nejlepších výmluv pro chronické nemakače

6. Podnikání

Není čas ztrácet čas. Pokud toužíte po tom být svým vlastním pánem, není důvod, proč se o to nepokusit hned. Dokud jste mladí, nadšení a nezadlužení.

7. Práce

Jako poslední a ten nejméně pravděpodobný scénář. Najděte si práci, protože vám v mnoha případech nic jinýho nezbyde. Nemůžete přece rodičům viset na krku tak dlouho. Pár měsíců. Možná.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář 7 tipů, co dělat po maturitě, když už jsou kámoši ve škole, ale vy ne

  1. Já jsem se přihlásila na Cevro institut,soukromou VŠ…přihlášky se podávají do 3.9.2015…den otevřených dveří je 2.9. a 9.9. jsou pohovory…takže stíhám

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..