Menu
StudentMag
Studentský život

7 tipů, co dělat po maturitě, když už jsou kámoši ve škole, ale vy ne

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

27. 8. 2015

Maturitka se na poprvé nepodařila a tím pádem jste „zářili v září“? Kamarádi už jsou přijatí na vysokou a vy teď přemýšlíte, co dál. My pro vás máme 7 možností, které neberte moc vážně.

1. Au Pair

Další možnost. Chcete vycestovat a nemáte na to prachy? Nechte se v zahraničí zaměstnat. Přežijete ve zdraví v jedný místnosti s nějakým cizím harantem? Jestli je vaše odpověď ano, jděte do toho.

2. Pracák

Přihlásit na odpovídající pracovní úřad je také jedna z možností.

3. Rozvíjení osobnosti

Takovýto sebepoznání. Najít v sobě cestu, kterou se chcete v životě vydat. Kam budou směřovat vaše další kroky? Na tohle prostě potřebujete čas!

19 důvodů, proč se na všechno vykašlat a odjet do tropů sbírat banány

4. Pauza

Po těch letech ve škole si potřebujete trochu dáchnout, ne? Vždyť na tom není nic špatnýho. Třeba se potom do tý školy ještě vrátíte, jednou…

5. Vzpomínat

To, že se vaši spolužáci vydali jinou cestou nebo že vás na cestě něco zdrželo neznamená, že s nimi musíte ukončit veškerý kontakt. Udělejte si na sebe čas a zavzpomínejte na to, jak to bylo na střední nakonec super!

16 výmluv pro ty, co v létě nemakaj: zkoušel jsem to minule a nic moc

6. Podnikání

Není čas ztrácet čas. Pokud toužíte po tom být svým vlastním pánem, není důvod, proč se o to nepokusit hned. Dokud jste mladí, nadšení a nezadlužení.

7. Práce

Jako poslední a ten nejméně pravděpodobný scénář. Najděte si práci, protože vám v mnoha případech nic jinýho nezbyde. Nemůžete přece rodičům viset na krku tak dlouho. Pár měsíců. Možná.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 tipů, co dělat po maturitě, když už jsou kámoši ve škole, ale vy ne