Menu
StudentMag
Studentské finance

7 důvodů, proč není žádná ostuda pracovat ve fastfoodu

Redakce

Redakce

15. 10. 2015

Brigáda je běžnou součástí života dnešních studentů. Některé práce jsou lepší, nekteré už tak dobrou pověst nemají. Proč ale mají dnes všichni zažito, že pracovat v rychlém občerstvení je ostuda? Tady jsou důvody, proč tomu tak rozhodně není.

1) Vydělávám? Vydělávám!
Fastfood je práce jako každá jiná. Vaši kamarádi se válí doma u televize, naříkají, že nemají ani korunu a pak se vám ještě téměř vysmějou, že děláte v Mekáči? Spíše vám zavidí, že si můžete lecos dovolit, kdežto oni jsou na mizině. Ať už stojíte za recepcí, uklízíte kanceláře nebo připravujete sendviče, cílem každé práce je finanční odměna. A tu vy pravidelně dostáváte, tak v čem je problém?

2) Příplatky za svátky
Kolik z vašich známých může říci, že směnou navíc v den státního svátku si vydělá dvakrát tolik? Někteří zaměstnavatelé na takové věci nehrají. Vy však máte štěstí a když se překonáte a volný den věnujete brigádě ve fast foodu, rázem si můžete vydělat třeba 160 Kč za hodinu. Samozřejmostí jsou příplatky za noční služby, které se některým studentům taky občas nezdají zas tak špatné.

3) Jídlo za kačku
Dobře, neradím vám stravovat se v rychlém občerstvení každý druhý den, ale přeci jen při celodenní směně se hodí, když si můžete celé menu vychutnat jen za zlomek běžné ceny. Ba co víc, sami dohlížíte na kvalitu surovin, tudíž si před odchodem domů můžete vytvořit ten nejvíc super sendvič a víte jistě, že vás nikdo neošidil. Ať žijí zaměstnanecké slevy!

4) Pití za kačku
Možná o tom nevíte, ale pokud pracujete například v Burger Kingu, získáváte rázem slevy i v ostatních podnicích jako je KFC nebo Starbucks. Milovníci kávy takovou možnost jistě s chutí využijí a hned budou pracovat o poznání spokojeněji!

5) Pomoc lidem v nouzi
Jasně, zní to trochu nadneseně, ale svým způsobem je to pravda. Celodenní směna v práci, návrat domů v pozdních večerních hodinách a kde v takové situaci schrastit něco rychlého k jídlu?
Některé fastfoody mívají otevřeno nonstop a vy tak vlastně poskytujete „první pomoc“ vyhladovělým žaludkům. Pro hladovějícího člověka se tak rázem stáváte hrdinou dne a můžete si užít pocit, že alespoň někomu dělá vaše práce radost, když už ne vám.

6) Práce v partě super lidí
Rychlá občerstvení bývají ideální prací pro studenty. Pracovní doba bývá z větší části flexibilní, tudíž se obvyklý kolektiv skládá především ze středoškoláků a vysokoškoláků, kteří si mohou směny rozplánovat tak, jak potřebují. Většinou se tu tak seznámíte s mnoha lidmi podobného věku, při troše štěstí i podobných zájmů, a máte tak možnost získat plno nových přátel a třeba si tak při náročné směně užít i trochu legrace.

7) Cizí jazyk nutností
Pokud děláte v restauraci, která se nachází v centru, je tu velmi vysoká pravděpodobnost, že valná část zákazníků na vás bude mluvit anglicky/německy/francouzsky. Ať už chcete nebo ne, cizí jazyk je dneska jednou z nejžádanějších dovedností při výběru zaměstnance.
Vy tak zabijete dvě mouchy jednou ranou, neboť použití dalšího jazyka se neubráníte. Vlastně se dá mluvit o jakési formě jazykového kurzu, kdy neplatíte vy, ale zaměstnavatel platí vám. A to se vyplatí, nemyslíte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 důvodů, proč není žádná ostuda pracovat ve fastfoodu