Menu
StudentMag
Studentský život

5 zlepšováků jak využít starší Android telefon nebo tablet

Naše smartphony jsou spotřební věcí, přičemž jako každý jiný produkt, i telefony mají svůj životní cyklus. Naše telefony nejčastěji využíváme po dobu dvou až tří let. Důvodem je softwarová podpora ze strany výrobce smartphonu, která málokdy je delší než 2 nebo 3 roky. Většinou výrobci nabízejí 2 velké aktualizace operačního systému a 3 roky bezpečnostních záplat. Používání telefonu poté, co mu skončí softwarová životnost není ideální vzhledem k tomu, že se můžeme setkávat se stále větším množstvím hackerských útoků, z čehož plynou různá rizika. Otázkou je, co můžeme udělat se starým chytrým telefonem? Zde je několik tipů, jak mu můžete vdechnout nový život.

Android smartphony jsou chytrá zařízení a to zejména díky otevřenosti systému a proto je lze využít za různým účelem. A proto, pokud máte doma starý chytrý telefon, tak byste měli najít telefon a číst tipy níže pozorně.

Využijte starý smartphone jako bezpečnostní kameru

Co takhle využít starý smartphone jako bezpečnostní kameru? Možná vám to zní jako hloupý nápad, ale opak je pravdou. V obchodě Google Play naleznete desítky aplikací, jejichž prostřednictvím můžete přeměnit Android smartphone v bezpečnostní kameru. Jednou z nich je například i Alfred Home Security Camera. Jedná se o aplikaci s pokročilými funkcemi, jako je například natáčení v videí ve smyčkách. Rovněž můžete sdílet i video prostřednictvím URL odkazu. Aplikací nechybí ani další pokročilé funkce, jako je například detekce pohybu a následná notifikace druhého zařízení, že se něco děje.

Sledování filmů

V případě, že máte doma starší zařízení s větší obrazovkou, tak by bylo hříchem ho nevyužít například ke sledování filmů či seriálů. Vychutnat si je můžete například během cestování, nebo cvičení na stacionářem kole a podobně. Dnes i na starší zařízení můžete nainstalovat aplikace, jako například Netflix a můžete si následně vychutnat přístup ke stovkám filmů a seriálů. Samozřejmě, Netflix není jedinou aplikací, v obchodě Play jich naleznete desítky.

Starý smartphone můžete využít také jako GPS, či centrálu pro vaše auto

Mnozí z nás mají profesionální GPS navigace na palubových deskách aut. Ty nejsou levné a hlavně, pokud musíte platit pravidelně poplatky za aktualizaci map, tak navigace vás může stát celý majlant. Proto určitě zvažte, zda není vhodný čas k tomu, abyste využili váš starý telefon jako navigaci do auta. Dostupné jsou desítky aplikací nabízející jak online, tak offline mapy. Nesmíme zapomínat ani na to, že telefon můžete pomocí aplikace Android Auto přeměnit i na multifunkční mediální centrum ve vašem autě.

Využijte váš starý tablet jako e-čtečku

Samozřejmě, pokud máte zařízení s větší obrazovkou, tak v úvahu přichází i jeho využití za účelem čtení knih. V Google Play naleznete desítky aplikací, které dokážou simulovat e-papír a tak můžete přeměnit vaše zařízení v e-knihu. Případně, můžete využít váš tablet i jako pomocníka při vaření, kdy můžete sledovat různá online videa, jak se připravují jídla. Například, abyste udělali zdravý kimchi recept.

Jak využíváte váš starý chytrý telefon vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

5 zlepšováků jak využít starší Android telefon nebo tablet