Menu
StudentMag
Studentské finance

5 věcí, za které studenti zbytečně utrácejí. Alkohol, ale i učebnice

Redakce

Redakce

5. 6. 2013

Finanční prostředky studentů jsou mnohdy značně omezené. Není snadné zaplatit veškeré výdaje za pestrý studentský život. Nabízíme vám proto několik zajímavých tipů, dle nichž je obvykle možno ušetřit. 

Stravování ve fast foodech

Proč zbytečně utrácet za drahé a nekvalitní polotovary nebo „fast foodové rychlovky“? Přípravou jídla v domácí kuchyni se dá značně ušetřit. Již za pár minut je možné z několika málo surovin uvařit zdravé, chutné a plnohodnotné pochoutky. Pro kulinářskou inspiraci můžete nahlédnout do studentských receptů, které pro vás připravuje StudentMag.cz.

Studentské večírky

Studentské večírky a podobná posezení s přáteli patří k aktivitám, které jsou stejně tak nevyhnutelné jako nákladné. Odepřít si při těchto příležitostech některé z lahodných tekutin není snadné, přesto doporučujeme vyčlenit si konkrétní sumu peněz, kterou při účasti na zmíněných akcích nepřesáhnete. Tím si tak předem jasně rozložíte svoji útratu a zároveň ušetříte část svých peněz.

Nákup nových učebnic

Učebnice i jiné studijní pomůcky jsou nákladnou položkou na každém studentském účtu. Nemusí to tak ale být. Proč za ně utrácet tisíce, když jsou obvykle využity jen pár dní před zkouškou?

Využijte široké nabídky odborných publikací, které nabízejí školní i městské knihovny. Půjčování je sice zpravidla podmíněno zaplacením jednorázového ročního poplatku, ten se ale v případě studentů pohybuje pouze okolo stokoruny. I sociální sítě jsou v tomto smyslu užitečným nástrojem, jak levně obstarat učební materiály od ostatních studentů.

Sportování v placených centrech

Není důvod zbytečně utrácet finanční prostředky za nákladné sportovní aktivity, pokud stejný účel splní i levnější alternativy. Zkuste například nahradit nákladný vstup do fit centra za běh v přírodě, jízdu na kole nebo in-line bruslích. Populární je například i sportovně-turistická aktivita zvaná geocaching, nejrůznější druhy cvičení prostřednictvím online videokurzů nebo nikterak nákladný minigolf.

Nevyužité slevy

Pro studenty funguje v mnoha zařízeních speciální cenová nabídka. Tyto slevy jsou obvykle zvyklí využívat na místech, která jim jsou dobře známá. V jiných případech však velmi často postrádají informace o slevách na značné množství produktů nebo vstupů. Proto je vhodné se předem informovat o veškerých slevách, které je možné požadovat a tyto slevy v rámci vlastních úspor využívat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, za které studenti zbytečně utrácejí. Alkohol, ale i učebnice