Menu
StudentMag
Studentský život

5 univerzálních produktů pro rychlé a snadné nalíčení nejen do školy

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 10. 2022

Znáte to. Budík zase zvonil pozdě a vy se nestíháte nasnídat, natož namalovat. Nevěšte hlavu – máme pro vás pět tipů, které šminky vám usnadní ranní přípravy a navíc se vám hravě vejdou do batohu i kabelky.

Rtěnka

Růž dodá na výrazu nejen vašim rtům, ale dokonce i vašim lícím. Poťupkejte rtěnkou tváře a pak jemnými pohyby prstu rozetřete. Získáte tak look, který bude dokonale barevně ladit. Pokud máte náladu svůj výraz ještě o něco zdramatizovat, použijte rtěnku i na oční víčka. Dejte ale pozor, aby barevná vrstva nebyla příliš silná, svěží obličej byste tak velmi rychle mohli proměnit na přespříliš nápadný.

Řasenka

Zapomněli jste si tužku či mýdlo na obočí doma nebo ani jedno nemůžete ve spěchu najít? Sáhněte po řasence, díky které zdůrazníte nejen oči, ale právě i obočí. Stačí otřít nadměrné množství barvy o okraj tuby a následně kartáčkem vyčesávat chloupky směrem nahoru. Rozčepýřené okraje pak štětečkem nasměrujte a uhlaďte. Ideální barva řasenky, kterou se chystáte dokreslit obočí, by měla ladit s odstínem vašich vlasů.

Tvářenka

Jak už jsme zmínili výše, tvářenku může plně zastoupit rtěnka a platí to i naopak. Pokud chcete podtrhnout své rty, naneste na ně jelení lůj (příp. vazelínu) a na něj lehkou vrstvu barevného pigmentu. Rty můžete vystínovat různorodě navrstvenou tvářenkou nebo zkuste vytvořit ombré. Nanášejte jemnými klepavými pohyby prstem a na závěr potřete tenkou finální vrstvou balzámu na rty.

Korektor

Korektorem zakryjete nejen nedokonalosti a kruhy pod očima, ale vytvoříte i něžný a sjednocený look. Stačí, když korektor aplikujete na spodní i horní oční víčka a rozetřete. Vaše oko díky světlému víčku vynikne a bude působit svěžím dojmem. Stejně tak ho můžete nanést i na rty, ale v tom případě ho nezapomeňte zamáznout jelením lojem, jelikož korektor je matného charakteru a v přílišném množství by mohl propůjčit vzezření voskové figuríny. Použijte tvářenku, která sjednocený a nude vzhled dokáže rozjasnit a oživit.

Vazelína

Na závěr nesmíme zapomenout zmínit vazelínu nebo nějaký mastný a průhledný balzám, díky němuž dokážete vykouzlit opravdu svěží, ba až tzv. mokrý look. Nebojte se ho ťupnout na hřbet nosu, na oční víčka nebo z vnější strany očí. Pomocí balzámu si obličej vytvarujete, projasníte a pleť navíc vyživíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 univerzálních produktů pro rychlé a snadné nalíčení nejen do školy