Menu
StudentMag
Studentský život

5 univerzálních konverzačních témat. Jak snadno vyplnit trapné ticho?

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

14. 1. 2018

Není přehnanou generalizací, že každý z nás jistě někdy zažil pocit trapného ticha v přítomnosti druhé osoby. I těmto nepříjemným chvílím se však dá jednoduše předejít. Existují totiž univerzální konverzační témata týkající se každého z nás, a proto o nich můžeme hovořit téměř s každým.

Primárním cílem základních konverzačních témat je vyplnit ticho, uvolnit tak atmosféru a získat sympatie. Nejedná se o vysoce sofistikované rozhovory, ale o běžnou nezávaznou konverzaci. Základním pravidlem je být pozitivní, vyvarovat se negativních poznámek a nadávek na danou oblast dění.

1. Počasí jako hlavní záchrana

Počasí je vůbec nejuniverzálnějším tématem, jaké existuje. Pokaždé, když jste v úzkých, mrkněte na oblohu a nahoďte téma počasí. Postěžujte si na dlouhotrvající déšť, nesnesitelné vedro i silný vítr. Vše je dovoleno – samozřejmě až na vulgarity.

2. Dovolená

Prázdniny, dovolenou a relax má každý rád. Tudíž je to vděčné téma pro jakoukoli situaci, kdy je potřeba prolomit nepříjemné ticho. Jedná se o vstupní téma, které může rychle rozvinout konverzaci.

Proberete základní informace o tom, kde jste byli, s kým, na jak dlouho a uvidíte, že se protistrana určitě chytí. Lidé rádi vypráví o tom, co zažili, proto také naslouchejte a vhodně reagujte historkami z vašeho cestování.

3. Koníčky

Od dovolené je to jen malý kousek k zálibám. Povídejte si o tom, co rádi děláte a bezpochyby najdete společné koníčky a zájmy. A pokud například nejste dvakrát nadaný malíř, sportovec či šachista, můžete se domluvit na společném kurzu, který vás dokonce i více sblíží.

4. Sport

Téměř každý někdy vyzkoušel nějaký druh sportu, a přestože třeba jen krátkodobě, můžete tak snadno najít společnou řeč. Nemusíte být zrovna vrcholový sportovec, bohatě stačí záliba v turistice i obyčejných procházkách po okolí. A i když jste sportem zcela nepolíbení, určitě znáte někoho, kdo se rád hýbe, tak ho neváhejte zmínit.

5. Děti

Malá, usměvavá a vtipná stvoření. Jsou zkrátka roztomilá a i ten největší drsňák při pohledu na malinké nožičky a růžové tvářičky roztaje jako sněhulák v červenci. Nejedno srdce pookřeje, když se na autobusové zastávce vytasíte s fotkou bratříčka, sestřičky ba dokonce i s obrázkem vlastní ratolesti.

Ohodnoťte tento článek:
1,7
Právě čtete

5 univerzálních konverzačních témat. Jak snadno vyplnit trapné ticho?