Menu
StudentMag
Studentský život

5 tipů, jak si zpříjemnit dlouhé podzimní večery

O slovo se hlásí podzim a to znamená jediné. Přichází období chladných rán, deštivého počasí a dlouhých večerů. Ale nebojte, máme pro vás několik tipů, jak si nadcházející měsíce zpříjemnit. Náladu vám zvednou podzimní dekorace, esenciální oleje nebo horká koupel a vhod přijde také kytara.

Zútulněte si domov

S tím, jak se dny nezadržitelně zkracují, budete stále více času trávit doma. Najděte si proto čas a vylaďte svůj domov dekoracemi v podzimních barvách. Zachumlejte se do hřejivého plédu, obklopte se dekorativními polštářky, zatáhněte závěsy na oknech a zapalte svíčky nebo rovnou aromalampu s esenciálním olejem, který provoní celou místnost.

Zahalte se do vůní

U vůní ještě chvíli zůstaneme. Na vaši psychiku totiž působí mnohem víc, než si uvědomujete. Vhodně zvolená vůně dokáže ulevit od stresu a napětí, zklidnit pocuchané nervy a navodit pocit klidu. Vyzkoušejte přírodní esenciální olej a přidejte pár kapek do aromalampy, difuzéru nebo horké koupele.

Užijte si příjemný večer s přáteli

Nezůstávejte celé dny sami a obklopte se svými přáteli a rodinou. Pozvěte je na večeři, zahrajte si deskovky nebo uspořádejte seriálový maraton. Vhod přijde také kytara – hrábněte do strun a společně si zazpívejte.

 

TIP: Širokou nabídku kytar najdete na Heurece. Prohlédněte si akustické kytary a vyberte si tu svou, se kterou si připomenete letní noci u táboráku.

Vrhněte se na vaření

Po letních měsících plných osvěžujících salátů, grilované zeleniny a čerstvého ovoce přichází ideální čas na poctivou domácí kuchyni. Využijte volné večery ke zkoušení nových receptů, objevujte nové chutě a čarujte s aromatickým kořením. Jestliže vám zbyla nezpracovaná úroda ze zahrádky, zavařte ji, ať máte celou zimu co mlsat.

Udělejte si čas jenom pro sebe

Chladné počasí nesvědčí nejen vaší psychice, ale ani pleti, pokožce a imunitě. Vyhraďte si proto alespoň jeden den v týdnu, kdy se budete věnovat péči o sebe. Dopřejte si horkou koupel, hydratační masku na obličej, zalezte si do postele nebo se projděte na čerstvém vzduchu nebo třeba krátké jógové protažení. To vše dohromady s pestrou a vyváženou stravou způsobí, že budete po celý podzim a zimu plni sil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů, jak si zpříjemnit dlouhé podzimní večery