Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

5 tipů, jak se obléct na pohovor do banky. Přizpůsobte se prostředí

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

21. 1. 2014

Máte pocit, že při přijímacím pohovoru oslníte svými znalostmi a praxí a že oblečení, které zvolíte, není důležité? Pokud v dnešní době zastáváte tento názor, jdete sami proti sobě. Vsadit pouze na znalosti může snad jen uznávaný odborník, ve svém oboru vysoce žádaný. I přesto, že to považujeme za povrchní, hraje vzhled v utváření prvního dojmu jednu z hlavních rolí.

Přizpůsobte se prostředí

V rámci přípravy na pohovor je dobré nejprve obhlédnout terén. Zkuste si vyhledat co nejvíce informací o dané firmě, předně o standardech oblékání. Pokud zaměstnanci obvykle nosí černý oblek či kostýmek, ani vy s ním neuděláte chybu. Máme-li stoprocentní jistotu, že se jedná o společnost velmi neformální a uvolněnou, mohou si muži dovolit obléci pouze jednobarevnou košili bez saka, ženy pak například sukni s halenkou.

Oblečení

Při pohovoru na většinu pracovních pozic v rámci bank by muži rozhodně neměli ustoupit od dobře padnoucího saka, spíše jednobarevné košile, decentní kravaty, kalhot a klasických uzavřených šněrovacích bot. Zaručeně osvěčený je černý jednořadový oblek, se kterým nikdy neprohloupíte.

Ženy udělají nejlépe, když si obléknou kostým jemné barvy, halenku bez vyzývavého výstřihu, uzavřené lodičky a punčochy – ty nelze bohužel vynechat ani při tropických teplotách. Další možností je kalhotový kostým či pouzdrové šaty ke kolenům a sako.

Upravenost především

Zvolené oblečení by mělo být čerstvě vyprané a čisté, bez viditelných skvrn a ošoupání. Oblečte si šaty spíše nové, jednoduše v dobrém stavu. Rozhodně by neměly působit obnošeným dojmem. Velkou pozornost pak věnujte čistotě bot a to nejen z vrchní strany – nechcete, aby po vás museli zametat.

Make-up a doplňky

Použitý make-up by měl vhodně podtrhnout přednosti ženy a decentně zakrýt nedostatky. Vhodné je zvolit spíše denní líčení, které je lehké a přirozené. Stejná pravidla platí pro doplňky. Vyvarujte se velké barevné bižuterie, která působí lacině, a vsaďte raději na jemný stříbrný řetízek.

Čistota a půl pohovoru je v kapse

Sprcha před pohovorem je samozřejmostí, ale zaměřit byste se měli také na čisté nehty, či dobře upravené vlasy. Mužská tvář by měla být hladce oholená, popřípadě s dobře zastřiženými vousy. Třídenní strniště, jakkoli se může ženám zdát sexy, není to pravé. Vůni volte spíše lehčí a řiďte se pravidlem – méně je více.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů, jak se obléct na pohovor do banky. Přizpůsobte se prostředí