Menu
StudentMag
Studentský život

5 nekonečných útrap středoškoláka. Připomeňte si studentská léta

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

28. 2. 2014

Studium na střední škole. Má své klady i zápory, samozřejmě. I když všichni víme, že bez střední se neobejdeme, neznamená to, že nás nemůže štvát, unavovat, dohánět k šílenství nebo k nemocem, které úspěšně předstíráme.

Pokud vám těchto pár věcí připomene vaše dlouho zapomenuté útrapy, pak si uvědomte, že pro mnohé z nás je to každodenní realita.

Jen zazvoní a už víš, že chceš domů

Všichni známe ten zvuk, přidávat citoslovce snad není třeba. Je uvězněním a vysvobozením zároveň. Slyšíme ho rádi i neradi a zároveň máme chuť tu skříňku rozmlátit na padrť. Mnoho škol se proto rozhodlo klasické zvonění změnit na nějaký jednoduchý shluk tónů. Až si na to ale zvykneme, nemyslím si, že to bude lepší.

Mazání tabule vás může i zabít

Houba je plesnivá, smradlavá, skoro rozložená a pamatuje si snad i minulý režim. Nechce se vám ani pomyslet na to, kolik bakterií se v ní za tu dobu nahromadilo. Některé z nich ještě k tomu po namočení lepí. A kdo ví, třeba se z některých už stali živé organismy a pobíhají teď někde v parku.

Ale takový suchý hadr, to je parádička, nesmrdí ani nekouše. Je však extrémně zdraví škodlivý! Křídový prach je totiž několikanásobně dráždivější, agresivnější a snad ve všem horší než takový prach v uhelném dole. To není výmysl, ale fakt. Takže přiměřeně s tím mazáním tabule, mohli byste mít doživotní následky, podobné jako horník.

Posilovna hned po ránu aneb jak se probrat

Nestačí, že se musíte vyškrábat z postele, sejít schody či sjet výtahem a dojít na autobus a ke škole, oni po vás dokonce vyžadují vyjít schody. Určitě máte i takové štěstí, že máte třídu až v posledním patře. Zvláště zákeřné jsou schody po ránu, kdy mají snad největší obtížnost, za to odpoledne, to se po nich skáče jedna báseň.

schodiště

A jsou i horší FOTO: Tomáš Kodet

Škatulata, škatulata, hýbejte se

Nikdo nesedí na svém místě, anarchie propukla už na začátku školního roku a zasedací pořádek se nedaří a nedaří ustálit. Spočítat absenci je sice poměrně jednoduchý úkol, tedy řekněme, že všichni aspoň někde sedí a nikdo se nehýbe, ale kdo konkrétně zaspal, onemocněl, nestihl, nechtěl, to už je horší.

Zvednout, položit, pokračovat…

Jestli vám to připomnělo to slavné zvedání židlí, pak jste uhodli správně. Nijak jinak se to popsat nedá. Obvykle je v pohodě zvednout po sobě jednu židli, ale pokud jste pilný student, máte na lavici všechny věci které potřebujete a začnete se balit a oblékat až po ukončení hodiny učitelem, můžete si zadělat na problém.

Proto toto výrazně nedoporučujeme! Mohlo by se totiž stát, že zůstanete ve třídě poslední a teprve tehdy si kantor vzpomene, že už zde nikdo další nebude a požádá vás o zvedání. Není nic horšího než to dělat v pátek odpoledne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nekonečných útrap středoškoláka. Připomeňte si studentská léta