Menu
StudentMag
Studium

5 důvodů, proč studovat MBA

Studium MBA vám přinese spoustu praktických znalostí i dovedností a nechá vás nahlédnout do aktuálních trendů moderního managementu. Ukážeme vám největší výhody studia, díky kterým se do něj budete chtít pustit i vy.

MBA z vás udělá odborníka na management

Co je MBA? Master of Business Administration (MBA) slouží k získání a prohloubení znalosti v oboru managementu. Do studia se můžete pustit ihned po skončení vysoké školy, ale také kdykoliv později. Mezinárodně uznávaný titul vám pomůže nastartovat profesní růst a navíc usnadní získání vytoužené pracovní pozice spojené s vyšším platem.

1. Učíte se jen to, co využijete v praxi

MBA vás nabije praktickými znalostmi, které ve svém budoucím životě skutečně využijete. Tyto zkušenosti jsou ke vstupu do světa managementu klíčové. Do studia se tak můžete pustit nejen po škole, ale také v případě, že už pár let chodíte do práce, ale rádi byste své dosavadní vzdělání doplnili a posunuli se v kariéře o pár kroků dopředu.

2. Perfektní start kariéry

Každý, kdo studium MBA úspěšně dokončí, bude mít velkou profesní výhodu. Zaměstnavatelé totiž uvidí, že máte zájem se dále vzdělávat, zlepšovat se ve svých kvalitách a jste otevření novým možnostem. Pro mnoho firem jsou tyto vlastnosti velmi důležité a u svých zaměstnanců je náležitě ocení.

3. Naučíte se řešit problémy

V rámci studia MBA budete řešit problémy, se kterými se firmy reálně setkávají a které musí pravidelně řešit. Lektoři, kteří jsou zároveň odborníky z praxe, vám poradí, jak se těchto chyb vyvarovat i jak se s nimi vypořádat, pokud nastanou.

4. Vybočíte z davu

Počet absolventů vysokých škol každým rokem roste. S titulem MBA se však od všech bakalářů, inženýrů a magistrů snadno oddělíte.

5. Získáte potřebné kontakty

Během studia se seznámíte s mnoha lidmi, kteří mají stejné záměry jako vy. Můžete si s nimi vyměňovat zkušenosti a navázat osobní i profesní vztah. V kariéře se vám pak tyto vazby budou hodit.

Ideální místo pro studium MBA? Praha

Vysoká škola Praha nabízí nejen bakalářské a magisterské studium v oboru podnikání, management a aplikovaná informatika, ale také profesionální MBA pro manažery a podnikatele. Tento program nabije každého studenta vědomostmi, poskytne mu náskok před ostatními a nakopne jeho profesní kariéru. Studium MBA Praha rozvine váš manažerský potenciál, obohatí vás o znalosti trendů v oblasti leadershipu a firemního i profesního řízení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč studovat MBA