Menu
StudentMag
Studium

5 důvodů, proč jít studovat gymnázium. Zjistíte, jak se správně učit

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

2. 4. 2014

Pokud jste právě ve věku, kdy se musíte rozhodnout nad budoucností svého vzdělání a zvažujete možnost dalšího studia na gymnáziu – ať už víceletého či čtyřletého – máme pro vás pár tipů, proč studovat právě gymnázium.

Ideální příprava na vysokou školu

Gymnázium je ideální volbou pro ty z vás, kteří jsou pevně rozhodnuti pokračovat ve studiu na některé z vysokých škol. Poskytuje především široký všeobecný přehled a je tak vhodnou přípravou na vysokoškolské přijímací zkoušky a vyšší formu studia.

Dobrý výběr pro nerozhodnuté

Jen velmi zřídka se stává, že žáci základních škol přesně vědí, jakému konkrétnímu oboru se budou chtít věnovat. I z tohoto důvodu je gymnázium dobrá volba. Poskytne vám dostatek času, abyste se mohli rozhodnout a dále se profilovat.

Zaměřená gymnázia

Je pravda, že primárním cílem studia na gymnáziu je předat studentům co nejvíce informací ze všech různých oblastí vědění. Nicméně domněnky typu – na gymnáziu vás nenaučí nic pořádně a do hloubky – jsou poněkud krátkozraké. Existuje velké množství gymnázií se zaměřením – s rozšířenou výukou matematiky, biologie i humanitních věd. Rovněž výlučně všeobecně zaměřená gymnázia nabízejí různé semináře a přednášky nad rámec studia, které umožní studentům specializaci.

Naučí vás se učit

Studium tohoto typu rozhodně vyžaduje systematickou přípravu, která je důležitá i ve vyšších formách studia. Školní plán většiny gymnázií zahrnuje zkouškové období – ve formě pololetních testů. Studenti jsou taktéž stále častěji povinni na konci školního roku odevzdat ročníkovou práci, nebo v průběhu studia vypracovat několik kratších seminárních prací. Všechny zmíněné povinnosti připravují studenty na pozdější studium vysokých škol, kde je soustavná příprava klíčovým aspektem.

Školní akce

Další nespornou výhodou studia na gymnáziu je velké množství kulturních, sportovních, společenských akcí a workshopů. Gymnázia často spolupracují s vysokými školami, takže i studenti středních škol mají dveře na akademickou půdu otevřené. Mimo studijní exkurze a přednášky pořádají gymnázia také „zábavnější“ sportovní akce – cyklistické a lyžařské pobyty, vodácké kurzy a podobně.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

5 důvodů, proč jít studovat gymnázium. Zjistíte, jak se správně učit