Menu
StudentMag
Studentský život

5 důvodů, proč je léto ideální k seznámení

Letní dny přímo vybízí k seznamovacím rituálům. Ať už je vaším cílem pevný a dlouhodobý vztah, sexuální románek nebo jen nezávazný flirt, máte přes léto mnohem více šancí než v zimě.

1. O seznamování má zájem více lidí

Do seznamování naživo nebo pomocí internetové seznamky se v létě pouští o 75 % více lidí než v zimním období. Je to dané především tím, že chceme krásné slunečné dny trávit po boku někoho dalšího a navíc máme i větší chuť na sex.

2. Vyzařujete pozitivní energii

V chladnějším období roku má mnoho z nás tendence ke chmurným náladám a na seznamování často není ani pomyšlení. S vyššími venkovními teplotami, slunečním svitem a rozkvetlými stromy se však naše nálada postupně zlepšuje a my získáváme více pozitivní energie. Díky tomu jsme pro okolí přitažlivější a máme také větší chuť někoho nového poznat.

3. Cítíte se svobodněji

Díky slunečnímu svitu se v těle vytváří více dopaminu a serotoninu. Tyto hormony jsou spojované se sexuálním vzrušením, vzájemnou přitažlivostí a dobrou náladou. Navíc vás volné letní dny během dovolené vybízí k odpočinku od skutečného života. Necítíte se spoutaní, vystresovaní z práce a často necítíte ani žádné závazky. Mnohem lépe se tak zapojíte do flirtování, romantických schůzek a sexuálního dobrodružství.

4. Snadněji se dostanete do společnosti

Během prázdnin trávíte mnohem více času venku a mezi lidmi. Téměř kdekoliv pak máte šanci potkat někoho zajímavého. K seznámení jsou ideální hudební festivaly a venkovní koncerty, diskotéky, koupaliště, parky i letní kina. Rozhodně neodmítejte ani pozvání na narozeninové oslavy, svatby, letní grilovačky a spontánní party s přáteli. Lásku můžete najít i na tuzemské či zahraniční dovolené. Nechcete kvůli seznámení utrácet za dovolenou desetitisíce? Podívejte se na levné letenky, se kterými se dostanete kamkoliv budete chtít.

5. Vaše šance podpoří internetové seznamky

Pokud patříte mezi stydlivější jedince, které už pouhá myšlenka na seznámení rozklepává kolena, pomohou vám online seznamky. Mezi nezadanými jsou stále populárnější a v široké databázi máte skvělou příležitost najít toho pravého nebo tu pravou. Poté, co si vytvoříte vlastní profil a uvedete, jak by měl vypadat váš ideální protějšek, se pustíte do hledání. A kterou seznamku si vybrat? Mezi nejoblíbenější patří eDarling, diskrétní Academic Singles, Yellobar, Badoo a Tinder.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 důvodů, proč je léto ideální k seznámení