Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

5 brigád, které zvládáme při studiu. Vede doučování a roznos letáků

Redakce

Redakce

2. 11. 2012

Většina studentů je na tom s financemi bledě. Příležitostí je nedostatek, přesto se ale studenti snaží brigády sehnat. Jaké jsou nejběžnější a nejlákavější studentské přivýdělky?

Pracovní místa jsou různá. Někde využijete spíše manuální sílu, jinde svou chytrou hlavu a v dalším případě musíte mít dostatek trpělivosti. Která brigáda láká vás?

1. Doučování

Jednou z nejdostupnějších brigád je doučování spolužáka, který má slabinu v předmětu, na který jste vy odborník. Jsou to ale těžce vydělané peníze. K tomuto typu brigády potřebujete silnou trpělivost. Cholerici by se měli držet stranou.

2. Roznos letáků

Dalším typem brigády je doručování letáků a pošty. Tato práce je pro ranní ptáčata. Od brzkého rána musíte roznášet letáky po svém okrsku. Letáků je ale hodně a doručování vynese jen pár stovek. Další nepříjemností je počasí. V dešti a sněhových přeháňkách totiž lidé potřebují letáky stejně jako v parném letním dni.

3. Doplňování zboží

Většina studentů zkouší své štěstí v obchodních centrech, kde je však jen malá šance na úspěch. Obchodní centra mají své stálé zaměstnance a brigádníky potřebují jen na určitý čas. A zájemců je někde i několik stovek, na všechny proto nedojde.

„Studentů jako brigádníků využíváme pouze v malém počtu. Práci se snažíme zvládnout převážně s vlastními pracovními silami. Jsou ale samozřejmě případy, kdy nám studenti pomáhají,” uvedl pro StudentMag.cz mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

„Společnost Tesco zaměstnává na příležitostné brigády i středoškolské studenty. Dá se říci, že se studenty – brigádníky je možné se setkat v obchodech všech formátů. Nejvíce je ale využíváme na výpomoc ve větších obchodech, a to zejména v období zvýšených prodejů, kolem Vánoc či Velikonoc, popřípadě během letních měsíců. Z jejich strany je největší zájem o doplňování zboží do regálů,” vysvětluje mluvčí společnosti Tesco Jan W. Dvořák.

4. Pokladní

Velký zájem je v obchodech o místo pokladní. S tím ale přichází velká zodpovědnost. Stačí malé zaškobrtnutí, tržba nesedí a problém je na světě. Kvůli manipulaci s penězi je podmínkou věk alespoň 18 let.

5. Servírky a číšníci

Zajímavou brigádou je práce servírky či číšníka. Finanční ohodnocení ale hodně závisí na dýškách. Příjemný zevnějšek a šikovné ruce jsou jen výhodou.

V dnešní době je sehnat brigádu těžké, ale ne nemožné. Hlídejte si inzeráty na internetu i výlohy obchodů. Příležitost poskytují i pracovní agentury, které se zaměřují na brigády a menší přivýdělky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 brigád, které zvládáme při studiu. Vede doučování a roznos letáků