Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

4 věci, které do životopisu nepatří. Nemáte ve svém CV chybu i vy?

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

9. 5. 2014

Životopis, neustále živé a probírané téma. Na internetu najdete nespočet článků, odkazů, příkazů, zákazů a ukázek, jak na životopis vyzrát. I přesto se stále najde spousta lidí, kteří si špatným CV sami podkopnou nohy a požadovanou práci nedostanou. My vám přinášíme 4 tipy, co do životopisu rozhodně nepatří.

1. (Ne)strukturovaný životopis

Základem každého dobrého životopisu je přehlednost. Jak již víte, personalistovi přijde nespočet životopisů. Je proto ve vašem zájmu mu práci ulehčit. Nikdo není zvědavý na slohovou práci, musíte proto všechny podstatné, ale opravdu podstatné informace shrnout a smysluplně seřadit. Pamatujte, v jednoduchosti je síla.

2. No more selfies

To, jestli přiložíte ke svému životopisu fotku, je v podstatě na vás. Pokud se nehlásíte na pozici, kde je fotografie nezbytná (herec, modelka), není vaší povinností fotografii přikládat. Pokud se ale rozhodnete a usoudíte, že by vám mohl váš vzhled pomoci, buďte soudní a vybírejte fotografie spíše oficiální. Selfies, fotky z dovolené a párty fotky si schovejte na jiné příležitosti.

3. Serióznost

Do kontaktu se uvádí klasicky jméno, telefonní číslo a email. Pokud máte pevnou citovou vazbu a nedokážete přestat používat svůj úplně první školní email s epickou přezdívkou (quake666@, pindulka@, miluju.lunetic@), založte si raději nový, třeba jen pro tuto příležitost. Stačí naprosto jednoduchý (jmeno.prijmeni@).

4. Vzdělání

Do životopisu se základní škola uvádět nemusí, tedy pokud to není vaše nejvyšší dosažené vzdělání. U studia stačí krátce uvést obor, který studujete, detailní popis a výčet předmětů není na místě. Studium se řadí chronologicky od posledního k prvnímu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

4 věci, které do životopisu nepatří. Nemáte ve svém CV chybu i vy?