Menu
StudentMag
Studentský život

4 tipy, jak vylepšit klima v pokoji na koleji

Přestože si většina studentů právě užívá zasloužené volno, jistě se bude hodit pár rad, jak si během školních měsíců vylepšit vzduch a klima na kolejovém pokoji. Čistý vzduch pomůže nejen při učení, ale také zlepší spánek.

Pokoje na koleji nejsou vždy vzorem pro čistotu a pořádek, mnohdy se navíc jedná o titěrné pokoje, ve kterých bydlí 2 nebo dokonce 3 studenti. V teplých měsících je tam často horko k padnutí, v zimě se zase schováváte před zimou za zavřenými okny. Zkrátka vzduch nic moc, což nenapomáhá ani správnému spánku ani efektivnímu učení na zkoušky, a už vůbec ne při vyspávání kocoviny. Jak si tedy jednoduše zlepšit klima?

Větrání je základ

Nebojte se otevřít okno i v zimě. Nemusíte ho mít otevřené od rána do večera, ale minimálně dvakrát denně ho otevřete dokořán, zabalte se na dvě minuty do mikiny, a vžeňte dovnitř vzduch. Bez čistého vzduchu budete jen těžko dýchat, navíc vyvětráte pokoj od týden nepraného oblečení.

V teplých měsících naopak nechávejte okno otevřené hlavně přes noc, aby se místností prohnal chladný vzduch. Přes den ho zavřete a dovnitř se nedostane teplý vzduch z venku. Uvnitř pak můžete klima rozhýbat třeba větrákem.

Čistička vzduchu

Není to zrovna typ věci, pro kterou by si běželi všichni studenti s nadšením, přitom je to malý zázrak. Dokáže během chvíle zajistit čistý vzduch, tím pádem nevidíte, co dýcháte, a to je správně! Čistička vzduchu navíc může mít i funkci aromatherapy, tím pádem se rychle zbavíte zatuchlého vzduchu, nebo ionizátor.

Ventilátor

Základní věc, kterou potřebuje každý student ve chvíli, kdy začne teplejší květen. Větrák prožene místností vzduch a uleví od největšího horka. Navíc se nemusíte spoléhat jen ten klasický ventilátor, který postavíte v pokoji na stůl, ale malý ventilátor se prodává i jako USB příslušenství k notebooku. Můžete ho s sebou nosit třeba na přednášky, protože je malý a skladný, navíc tichý.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je už pro fajnšmekry, kteří opravdu nesnesou teplo. Investice je vyšší, ale vyplatí se po všech směrech. Vývod jednoduše vystrčíte z okna, žádné vrtání, žádné složité přestavování. Vzduch tím ochladíte klidně i o 10 stupňů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 tipy, jak vylepšit klima v pokoji na koleji