Menu
StudentMag
Studium

4 tipy, jak se snadněji naučit

Studujete? Je jedno jestli střední školu nebo vysokou. Všude musíte do hlavy dostat kvantum informací, které je nutné udržet minimálně do testu. Některým Bůh nadělil zvládat zkoušky i bez učení. Pokud jste ale při rozdávání darů stáli zrovna v jiné řadě a už se na vás pak nedostalo, budou se vám hodit právě naše tipy na učení. Takže směle do toho, ať se můžete rychleji biflovat a více se věnovat svým koníčkům.

1. Jděte na samotku

Ač to možná zní trochu drsně, nebojte se nic. Stačí se zavřít v pokoji a nenechat se ničím a hlavně nikým rozptylovat. Mobil si dejte do leteckého režimu, počítač schovejte do vedlejší místnosti, najezte se, připravte si pití, zajděte si na záchod, mějte kolem sebe pořádek a pusťte se do toho.

Věděli jste, že potřebujete alespoň 10 minut než se váš mozek dokáže plně soustředit na danou činnost? Představte si situaci, kdy se začnete učit a najednou vám někdo zavolá. Po hovoru zkusíte druhý pokus a během toho vám na Facebooku vyskočí upozornění, které jistě nemůžete nechat bez povšimnutí.  Následují další pokusy a vzniknou vám dvě hodiny, kdy jste se sice víc jak půl času z toho učili, ale nic si nepamatujete.

Proto tento fakt nepodceňujte a raději na chvíli oželte jiné věci, abyste se mohli efektivně naučit.

2. Zkuste rychločtení

Číst rychle se dá naučit. Stačí jen určitou dobu trénovat a pak si užívat výhody s tím spojené. Pomalé čtení neznamená, že textu věnujete větší pozornost a lépe si ho zapamatujete. Je to právě naopak. Váš mozek se při pomalém čtení nudí, tolik se nesoustředí a rád tak odbíhá myšlenkami často jinam. Jen si vzpomeňte, kolikrát se vám to už stalo.

Dáme vám hned několik rad, ať nemluvíme jen do větru. Používejte jakékoliv ukazovátko, které vás jasně nasměřuje při čtení. Nebudete se tak v textu ztrácet. Nevracejte se na začátek odstavce, protože jste si nezapamatovali jméno hlavního hrdiny. Věřte, že mozek si dokáže domyslet spoustu informací.  A co je vůbec nejlepší, zkuste jedním mihnutím oka zachytit najednou více slov. Ze začátku vám to možná bude dělat problém, ale uvidíte, že to chce jen chvíli cviku.

3. Vyzkoušejte přírodní látky na podporu koncentrace

Někdy i přes veškerou snahu to ale není pořád ono. Jedna věc je odhodlání a druhá výdrž. Zvlášť vysokoškoláci mohou tento problém pocítit v „nekonečném“ období zkoušek. I pro takové situace je řešení. Stačí vyhledat vhodné doplňky stravy, které mají přízniví vliv na koncentraci, posilují motivaci a navíc vám dodají energii. Jako revoluční přípravek můžeme doporučit BrainStorm, který je založen na čistě přírodních látkách. Dlouhou dobu jej vyvíjela společnost Naturelia Nutrition s.r.o. Dle ohlasů jejich zákazníku je to vážně účinné a při dlouhodobém užívání, nebudete mít s učením větší námahu. Kdyby vás o tomto přípravku zajímalo více informací, mrkněte se na jejich webové stránky přímo zde, kde najdete vše důležité a především reference zákazníků.

4. Učivo se snažte pochopit

Vážně, není nic horšího, než když se biflujete učivo nazpaměť. Hlavu tak zatěžujete informacemi, které mezi sebou nedávají smysl. Například v matematice, chemii, ekonomii nebo fyzice s tím opravdu moc neuspějete. Na testu budete mít jen lehce změněné zadání a najednou budete v koncích. Opravdu se snažte učivo pochopit a uvidíte, že to pro vás bude nakonec snazší než učení se zpaměti. Někdy to vážně není jednoduché, a proto se nebojte oslovit klidně někoho i na doučování. Rozhodně se to vyplatí.

Milí studenti, nevzdávejte se a ukažte zkouškám zač je toho loket. Držíme vám palce!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

4 tipy, jak se snadněji naučit