Menu
StudentMag
Studentský život

3 levné smarphony, s kterými se ve škole neztrapníte

Někdo oslaví začátek školního roku novou ofinou, někdo si propíchne pravou nozdru a někdo přestane jíst maso. Pokud se nechcete nechat znetvořit, ani vzdát hovězího guláše, kupte si raději nový mobil.

Prázdniny jsou sice finančně trochu náročnější období, na druhou stranu vám možná zbyly nějaké peníze z letní brigády. A my vám poradíme, do kterého telefonu se vyplatí je investovat.

Acer Liquid Z500

Acer Liquid Z500 je mladším bráchou modelu Liguid Z5. Je to tenký smarthphone s velkým 5″ displejem, Androidem 4.4 KitKat a podporou funkce dualSIM. Do výběru se dostal díky luxusnímu 8Mpx fotoaparátu s automatickým ostřením a technologií Acer Bright Magic, která má na starosti kvalitní snímky i za ne zrovna ideálních světelných podmínek. Takže se vyfotíte třeba i v šeru hospody. Což je ovšem málokdy dobrý nápad.

Za zmínku také stojí 4jádrový procesor MediaTek s taktem 1,3 GHz a kvalitní DTS Studio Sound zvuk. Příjemnou vychytávkou je zadní kryt, na kterém nezůstanou otisky prstů, pokud je tedy nemáte zrovna mastné třeba od pizzy.

Acer Liquid Z500 už od 3169 Kč

Huawei Ascend Y550

Huawei Ascend Y550

Huawei Ascend Y550

Další vylepšení staršího bratříčka, tentokrát v podání firmy Huawei. Huawei Ascend Y550 s 4,5″ displejem dostal oproti předchozímu modelu na starosti podporu LTE. Snáší se s téměř všemi u nás používanými kmitočty a je tak jedním z cenově nejdostupnějších telefonů s touto funkcí. I tady najdete Android 4.4.2 KitKat s nadstavbou Emotion UI 2.3., fotit se budete kvalitním 5Mpx fotoaparátem a čeká na vás i 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410. Ve vodách smartphonů s LTE se Huawei Ascend Y550 stává dravcem s cenou proklatě nízko.

Huawei Ascend Y550už od 2767 Kč

Nokia Lumia 630

I mezi levnějšími telefony se dají najít bílé vrány s operačním systémem Windows Phone. Důkazem je Nokia Lumia 630, která i přes svou nízkou cenu patří mezi velice kvalitní přístroje. Má veselý design dostupný v několika barvách a 4,5″ IPS LCD displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, který je navíc vysoce citlivý a podporuje multitouch.

Aby platforma Windows Phone 8.1 fungovala jak na drátkách, telefon dostal 4jádrový procesor s taktem 1200 MHz a 8 GB operační pamětí. Tyhle funkce doplňuje například fotoaparát s autofokusem a snímačem s rozlišením 5 Mpx, nebo slušný multimediální přehrávač.

Nokia Lumia 630 už od 2361 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3 levné smarphony, s kterými se ve škole neztrapníte