Menu
StudentMag
Studentský život

14 praktických věcí, které stihnete ještě ráno cestou do školy

Redakce

Redakce

7. 5. 2015

„Takže ráno se musím: nasnídat, učesat, nalíčit a dodělat ten úkol…“ Ale proč? Vždy tohle se dá všechno stihnout v buse! Připravili jsme pro vás 14 věcí, které dokážete stihnou při cestě do školy.

1. Namalovat se

Zástupkyně něžného pohlaví to moc dobře znají. Na poslední chvíli šmudláme make-up na obličej a s nezvladatelným třesem rukou se pokoušíme trefit se řasenkou tam, kam máme. Po čase ruka však nabude na jistotě a líčení při ranní cestě do školy se stane naprosto běžnou rutinou. Proč vstávat dříve, když to stihnu v autobuse, že?

2. Učesat se

Zde už jistě zpozorní i zástupci mužského plémě. Ono i česání je při ranním vypravování a chystáním se do školy kolikrát obrovská časová zátěž. Stačí sbalit hřeben do tašky a učesat se cestou, proč se tím ráno zatěžovat.

3. Naučit se

Občas se člověk prostě nestihne naučit na test, ať už měl večer trénink nebo seděl do půlnoci v hospodě. Cesta do školy to vždy jistí. Pokud se na to mrknete aspoň v metru, autobuse, tramvaji, na čtyřku nebo na tři mínus to vždy napíšete.

Přesně 61 nápadů, jak využít volný čas mezi dvěma předměty

4. Udělat si úkoly

Kdo by se s nimi doma dělal! Napsat úkol z matiky stihnou ti nadanější za pět až deset minut, ti méně zdatní prostě opíší výsledky ze zadní strany učebnice. Ať tak či onak, vždy se to při té cestě stihne.

5. Přečíst si noviny

Přehled o aktuálním dění by měl mít každý alespoň průměrně inteligentní student. Na co čumět bezduše z okénka, když se můžu dozvědět, co se děje ve světě. Navíc pak můžete svým přehledem kdekoho okouzlit!

6. Číst povinnou četbu

A když už nemáte po ruce noviny nebo nemáte internet v mobilu, můžete se pustit do povinné četby. Má to cenu na těch pár minut něco číst, ptáte se? Vezte, že ano! Stránka sem, stránka tam a jak vám panečku budou ty knihy ubývat ze seznamu!

12 důvodů, proč si nedělat těžkou hlavu z toho, že neumíte pravopis

7. Zčeknout facebúček

Ti, kteří mají internet ve svém chytrém mobilu, mají vyhráno. Podívat se, komu se co líbí, kdo s kým je ve vztahu a odpovědět na všechny zprávy.

8. Vyřídit si e-maily

Odepsat šéfce, mamince, tatínkovi. Potvrdit objednávku, vyzvednutí… Zkrátka všechny ty věci, na které doma večer často zapomínáte. Když je uděláte hned ráno, máte od všeho pokoj.

9. Vlastně vyřídit si všechno, co potřebujete

Objednat se k doktorovi nebo zavolat mamince, že jste stále naživu, cesta je dlouhá a přes den času málo. Tak proč to nesfouknout hned hezky po ránu?

10. Podívat se na rozvrh

Abyste ráno po příjezdu zmateně nebloudili z patra do patra a nemuseli psát spolužákům, jaká změna zase byla na rozvrhu, stačí si rozvrh nastudovat už v autobuse. Oni totiž ty nejzákeřnější změny místností házejí do rozvrhu vždy ráno. Pozor na to!

11. Nasnídat se

Snídaně ráno zabírá příliš mnoho času. Čas, který byste museli obětovat snídani, zajisté raději vyplníte zdravím spánkem. Cestou do školy máte spoustu času se v klidu nasnídat, takže při odchodu čapnout rohlík a utíkat směr zastávka!

Zpátky na stromy? 9 pádných důvodů, proč si nepsat poznámky na PC

12. Koupit si snídani

A když už se ani cestou do školy nestihnete nasnídat, můžete se nějakou koupit při cestě. Je snad něco lepšího než čerstvé, ještě teplé pečivo?

13. Uklidit si v tašce

Zarytí bordeláři a chaotici to moc dobře znají. Do tašky rveme věci hlava nehlava bez ladu a skladu a na konci týdne z ní vysypeme hotové artefakty. Tak proč si jí nesrovnat, když na to máme tu chvilku v tramvaji?

14. Mrknout se do diáře

Srovnat si schůzky, mrknout se, kdy máte šichtu nebo prohlídku u doktora. Pro děravé hlavy je diář nedílnou součástí života, bez které by se neobešli. Kdybychom ho ráno při cestě zběžně neprolistovali, určitě bychom možná zapomněli přijít i na vlastní svatbu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

14 praktických věcí, které stihnete ještě ráno cestou do školy