Menu
StudentMag
Studentský život

10 tipů pro studenty, čím si připít na silvestra 2014: nejen šampaňským

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

23. 12. 2013

Silvestrovká párty se blíží a vy ještě nevíte, čím si o půlnoci s přáteli ťuknout? Připravili jsme 10 skvělých tipů na drinky, kterým málokdo odolá. Podívejte se sami.

1. Silvestrovská šampaňská klasika

Možná neradi experimentujete, možná jen nechcete šlápnout vedle. S dobrým šampaňským se nikdy nemůžete splést. Ne nadarmo je silvestrovskou klasikou.

2. Stylová Becherovka LemondFOTO: Becherovka

Pokud jste příznivci tvrdšího alkoholu, zpozorněte. V obchodech právě můžete najít Becherovku Lemond v limitovaném dárkovém balení s dvěma svítícími panáky, jenž vydrží zářit až dvanáct hodin. Čím byste mohli silvestrovskou párty rozjasnit víc?

3. Black velvet

Napadlo vás někdy smíchat šampaňské a pivo? Takový mix skutečně existuje a má dokonce svůj název: Black velvet. Do sklenice na víno stačí nalít černé pivo, dolít šampaňským a máte hotový netradiční míchaný nápoj.

FOTO: Mr. Brown4. Mr. Brown

O trochu více ingrediencí potřebujete na přípravu lahodného Mr. Browna. Sežeňte si tuzemský rum, broskvový nebo pomerančový džus, limetkovou šťávu a colu. To všechno smíchejte ve větší sklenici, přidejte pár kostek ledu a je hotovo.

5. Mojito

Také jste si zamilovali svěží, mátovou chuť koktejlu mojito? Připravit si ho můžete i sami doma, žádné speciální náčiní na to nepotřebujete. Bohatě si vystačíte s vidličkou. Podívejte se na náš návod.

martini

6. Ředkvičkové Martini

Oblažte své přátele očními bulvami plovoucími v Martini. Že to zní trochu nechutně? Vůbec ne. Podívejte se na náš fotonávod, jak vyrobit efektní bulvy z ředkviček a oliv. Tomu nikdo neodolá.

7. Vinný střik

Pokud se na silvestra nechcete kompletně zbořit, vsaďte na vinný střik, jenž by vás neměl zdevastovat, nevypijete-li ho moc. Hodí se i pro ty, kteří si hlídají linii. Oproti ostatnímu alkoholu totiž obsahuje nejméně kalorií.

FOTO: Malibu8. Exotické Malibu

Venku bude nejspíš pořádná zima, proč se tedy alespoň mentálně nepřenést na tropický ostrov? Halucinogenní drogy k tomu netřeba. Stačit bude jeden panák úžasného kokosového rumu Malibu, pocházejícího z ostrova Barbados.

9. Kvalitní víno

Vedle rozhodně nešlápnete ani s dobrým vínem. Kdy je lepší příležitost vybírat si mezi těmi dražšími víny než na silvestra? Pro jednou do vína investujte víc než sedmdesát korun. Vyplatí se to.

10. Novoroční výzva

Chcete, aby byl váš novoroční přípitek opravdu nezapomenutelný? Co takhle udělat koktejl, který jste opravdu ještě nikdy nepili? Může to být cokoli: víno s pivem a vodkou, vodka s mrkvovým džusem nebo cibulovou šťávou… Podívejte se, co máte doma, a mixujte. Berte to symbolicky – první drink roku 2014 jste ochutnali uplně poprvé.

Přejeme vám, ať je váš rok 2014 plný nových zážitků a překvapení!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 tipů pro studenty, čím si připít na silvestra 2014: nejen šampaňským