Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

10 pádných důvodů, proč nepracovat při studiu. Naučíte se vážit si peněz

Každý pořád straší, že vysokoškoláci potřebují praxi, ale nikdo se na to nepodívá z druhé stránky. Pracovat při studiu je vyčerpávající, o zkouškovém je to sebevražda. Mohli bychom vyprávět. Přečtěte si 10 důvodů, proč je super být výdělečně nečinným studentem.

1. Studium na plné pecky

Předně: budete mít mnohem víc času na studium. To, že se vám nechce při studiu pracovat, nemusí mít nutně co dělat s leností. Váše působení na vysoké škole nebude trvat navždy, proto je zcela logické, že z něj chcete vytěžit maximum, dokud můžete.

2. Čas na přátele

Říká se, že na vysoké škole potkáte své celoživotní přátele. Proč si dobrovolně nechat ukrajovat ten cenný čas, jež s nimi můžete trávit? Byla by škoda o ně přijít jen kvůli honu za praxí.

3. Lepší a delší spánek

Nemusíte usínat s tím děsným pocitem, že zítra musíte vstát v šest a hnát se do práce. Usínejte s vědomím, že vám druhý den začíná škola v deset a máte jen jeden jediný lehce stresující seminář.

4. Šetrnost bude vaším druhým jménem

Jakožto student bez práce se naučíte vážit si peněz. Budete umět hospodařit s málem a naučíte se být tak trochu asketa. To se do života hodí.

5. Čas na volitelňáky

Na vysokých školách je spousta úžasných volitelných předmětů. Pokud jste alespoň trochu nerd, jistě tuto skutečnosti dokážete ocenit jako nikdo jiný. Bez práce sice nejsou koláče, ale kdo chce sladkosti, když může mít zajímavý předmět navíc!

6. Nepropadnete stereotypu

V práci je to každý den stejné. Když budete mít pocit, že začíná být i ta vysoká trochu stereotypní, můžete se těšit na nový rozvrh, který přinese další semestr. A řekněme si na rovinu, že vztek, kterému propadáme při sestavování rozvrhu, nudu a stereotyp rozptýlí celkem spolehlivě.

7. Koníčky mají přednost

Práce a škola není všechno. Dokud jsme mladí, chceme se věnovat tomu, co nás baví. To dá přece rozum. Tohle je možná poslední období našeho života, kdy na své hobby máme doopravdy čas.

8. Za problémy s docházkou si budete moct sami

Nikdo nestojí o to trávit začátky semestru po kabinetech a přesvědčovat učitele, že zkoušku určitě uděláme, i když na semináři budeme mít 0% docházku. Že to jinak nejde, protože musíte do práce. A že vás z toho předmětu vážně vyškrtávat nemá!

9. Čas na osobní rozvoj

Pracující student je v jednom kole a žije od víkendu po víkend. Kdo chce takový život? My zatím nechceme budovat kariéru, chceme budovat osobnost. Na kariéru je spousta času potom… někdy.

10. Udržíte si iluze o trochu déle

Iluze jsou nebezpečné, ale krásné. Ještě o trochu déle budete moct žít v domnění, že vám diplom z vysoké školy k něčemu bude a že vám otevírá dveře do spousty zaměstnání. Nádhera!

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

10 pádných důvodů, proč nepracovat při studiu. Naučíte se vážit si peněz