×
StudentMag

VIDEO: Univerzita Palackého v Olomouci představila propagační spot

V posledních letech se o Olomouci mluví jako o českém Cambridgi. Zdroj: youtube.com

Univerzita Palackého v Olomouci představila ke svému 440. výročí společně s městem Olomouc propagační video, kterým chce posílit asociaci Olomouc – univerzitní město. Stejnojmenný spot připravoval 9 měsíců Marek Partyš.

[youtube]a9bQvvLmpx0[/youtube]

Neotřelost dodává videu natáčení technikou POV (point of view). Objevují se v něm záběry prostorů univerzity i různých společenských událostí, které jsou s Olomoucí spjaty. „Pro mluvené slovo se nám podařilo přesvědčit jednoho z nejobsazovanějších českých herců Kryštofa Hádka,“ uvedl autor Marek Partyš.

Video oživuje hudební podklad

Spot oživuje hudba od amerického interpreta Youth Lagoona. Na licenci hudebního podkladu padla polovina rozpočtu. Podle Partyše to ale videu dodává dynamiku.

„Natáčet se začalo v květnu. Bylo to periodické, i když méně intenzivní natáčení. Všechny problémy byly v podstatě spojené s helmou, na které byla připevněna zrcadlovka,“ popisuje natáčení student filmové vědy Marek Partyš.

Budování nálepky univerzitního města

Ze spolupráce univerzity a města Olomouce má radost i náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch. „Na jedné straně představuje kouzelné prostředí našeho města neoddiskutovatelný bonus ke studiu. Na druhé straně vytváří akademický prvek a přítomnost studentů stále více zajímavých nabídek atraktivních také pro návštěvníky města a turisty.“

Propagační spot Olomouc – univerzitní město zhlédlo už před 61 tisíc lidí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..