×
StudentMag

Student vynalezl antiopilecké kostky. Otravy krve už se bát nemusíte

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Nezvládáte na divokých večírcích kontrolovat množství alkoholu, který požíváte? Student massachusettské univerzity našel řešení. A sice kostky, které vás upozorní, překročíte-li míru.

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Třiadvacetiletý Dhairya Dand se inspiroval vlastním příběhem. Zábava na univerzitní párty se mu natolik vymkla z rukou, že skončil v nemocnici s otravou alkoholem. Po propuštění strávil tři týdny v laboratoři a výsledek jeho snažení je konečně na světě.

„Pocit, když vidíte, že váš vynález funguje, se dá přirovnat k tomu, když matka vidí své novorozené dítě,“ řekl Dhairya. Dandovy antiopilecké kostky se podobají ledovým kostkám, které se dávají do drinků. Alkohol vám sice neochladí, zato ale pomohou zůstat při vědomí.

[flowplayer src=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/02/kostky-proti-opilosti.mp4′ width=460 height=258 splash=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/02/opile_kostky.jpg’]

Nejen, že blikají podle právě hrající hudby, kostky mění barvu podle množství alkoholu, který jste vypili. Na začátku svítí zeleně. Přístroj, který je ve voděodolných kostkách zabudovaný, celý večer počítá, kolikrát už jste skleničku zvedli ke rtům a podle frekvence odhaduje, jak opilí jste.

Pokud překročíte míru, přátelé dostanou varovnou SMS

Bude-li hrozit, že se v noci nedokážete sami dostat domů, kostky se ze zelené přebarví nejdřív na oranžovou, později na červenou. V případě, že ani potom neuberete plyn, napojí se na váš mobilní telefon a pošlou varovnou SMS na předem zvolené číslo přítele, který vás ohlídá.

Kostkám ale nevěřte vše. Neumí totiž rozeznat obsah alkoholu v jedné skleničce. Kvůli půllitru piva tedy nadělají větší haló než kvůli panáku absinthu.

„Když jsem přátelům řekl, že jsem se inspiroval mým zážitkem z večírku, smáli se tomu,“ přiznal Dhairya a dodal, že se podle něj každá novinka nejdříve setká s odporem. Antiopilecké kostky nejsou jeho jediný vynález. Kromě vzdělávacích hraček pro děti nyní pracuje na „super botách“, neprozradil ale, k čemu budou sloužit.

Myslíte si, že Dhairya se svým vynálezem prorazí? Využili byste antiopilecké kostky?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..